آخرین اخبار
ثبت احوال و آمار حیاتی

برگزاری همایش روز ملی جمعیت در استان هرمزگان


~~برگزاری همایش روز ملی جمعیت در استان هرمزگان
داوید صادقی مدیرکل ثبت احوال استان هرمزگان از برگزاری همایش استانی جمعیت با محوریت سلامت و سعادت زنان توسط اداره کل ثبت احوال خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان، داوید صادقی با اشاره به نقش سازمان ثبت احوال در ارائه آمارهای جمعیتی اظهار داشت : مبحث جمعیت، جزو اساسی ترین مباحث مدیریت هر کشور و نظام برنامه ریزی قملداد می شود به همین خاطر، حفظ تعادل وپویایی ساختار آن، همواره مورد توجه حکومت ها و دولت ها در اعصار گوناگون بوده و هست.
وی در ادامه اذعان داشت: دولت ها سیاست های جمعیتی مختلفی در برابر رشد و یا کاهش جمعیت و با توجه به روند توسعه ای خود در پیش می گیرند و این خود نشان دهنده اهمیت مقوله سیاست گذاری جمعیت می باشد و سازمانها و ارگانهای بسیاری در این امر دخیل هستند .
داویدصادقی در ادامه خاطر نشان کرد: در استان هرمزگان نیز این اداره کل با مشارکت سایر دستگاههای اجرایی و  اعضای شورای راهبردی جمعیت استان هر ساله در روز ملی جمیعیت اقدام به برگزاری همایش جمیعت می کند که امسال این همایش با محور سلامت و سعادت زنان در سالن همایش های آب منطقه ای برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه این همایش طی روز دو شنبه سی ام تیرماه سال جاری همرمان با روز جهانی جمعیت در سالن همایش های آب منطقه ای استان هرمزگان  برگزار می گردد، افزود: رویکرد اصلی این همایش سلامت و سعادت زنان بوده و در این راستا برنامه هایی در نظر گرفته شده است.
مدیرکل ثبت احوال هرمزگان در ادامه این بخش از سخنان خود یادآور شد: در این همایش از اساتید و سخنرانان متبهر در حوزه جمعیت  و زنان دعوت بعمل آمده و مقالاتی مرتبط با محورهای همایش توسط مدعوین ارائه می گردد.
وی  با اشاره به دیگر برنامه‌های روز جمعیت در سایر استان‌ها از حضور صاحب‌نظران و کارشناسان، مسئولان و همچنین اساتید دانشگاه در همایش مورد بحث خبر داد.
داوید صادقی اذعان داشت: علاوه بر برگزاری همایش روز ملی جمیعیت فعالیت های دیگری نظیر  برگزاری کارگاه هایی آموزشی ویژه بانوان در مساجد، بازدید از سرای سالمندان و انجمن ضایعات نخاعی استان و تبلیغات گسترده و ... در این راستا توسط اداره کل ثبت احوال استان هرمزگان برنامه ریزی شده است.
این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود افزود : در حال حاضر با پیشرفت فناوری و با بهره گیری از ظرفیت  پایگاه اطلاعات جمعیت کشور در سازمان ثبت احوال که یکی از زیربنایی ترین پایگاه ها است و  با پیشرفت هایی که در این پایگاه صورت گرفته و تمامی اسناد ایرانیان در آن ذخیره سازی گردیده، امکان رصد لحظه ای حرکات و تحولات جمعیتی فراهم گردیده و می تواند زیربنای جامعی برای پایش تحولات جمعیتی قلمداد شود
 


گروه کاربری:          نسخه چاپی
تاریخ ثبت : ۱۳۹۸/۲/۲۹
کلمات کلیدی :
سیاستهای ابلاغی,