آخرین اخبار
با حضور جمعی از مدیران و کارشناسان سازمان ثبت احوال کشور انجام شد

بزرگداشت یاد و خاطره دکتر ارژنگ امیرخسروی


25 بهمن ماه 1395، همزمان با دومین روز برگزاری کارگاه آموزشي آشنايي با مفاهيم داده هاي جمعيتي مکان محور و کاربرد آن در نظام برنامه ريزي در مرکز آموزش و پژوهش سازمان ثبت احوال کشور، سالگرد درگذشت دکتر ارژنگ امیرخسروی از کارشناسان اسبق دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت گرامی داشته شد.

در این مراسم، عباسي، مديرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعيتي و مهاجرت،ضمن اشاره به نقش بی بدیل دکتر ارژنگ امیرخسروی در شکل گیری فعالیت های اساسی سازمان ثبت احوال کشور در حوزه مباحث آماری و جمعیتی اشاره نمود و برخی از مهمترین عناوین اقداماتی را که  وی در آن نقش آفرینی داشته چنین اعلام کرد:طراحی و اجرای طرح پوشش کامل ثبت بهنگام رویدادهای حیاتی، انتشار فصلنامه جمعیت و تولید داده های تکمیلی جمعیتی به روش نمونه گیری اشاره نمود.

وی سپس به دشواری اقدامات در آن زمان با توجه به سطح پایین فناوری اطلاعات در کشور و عدم وجود پستی با عنوان کارشناس آمار در استانها اشاره کرد و وضعیت حاضر را غیر قابل مقایسه با آن دوره ارزیابی نمود.

مدیر کل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی، تلاش برای تحقق رویکرد تبیینی و تحلیلی در مورد داده ها را بهترین گرامی داشت دکتر امیرخسروی دانست و خواستار تلاش علمی بیشترین همکاران در این زمینه گردید.

در ادامه مراسم که باحضور معاونان فناوری اطلاعات و آمار جمعیتی استانها و کارشناسان ستاد انجام شد، ضمن مروری بر زندگینامه ارژنگ امیرخسروی، به دستاوردهای علمی وی اشاره شد و نتایج یکی از مهمترین فعالیت های آماری وی با عنوان «طرح نمونه گیری زاد و ولد در سراسر کشور» در اختیار حضار قرار گرفت.


گروه کاربری:          نسخه چاپی
تاریخ ثبت : ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
کلمات کلیدی :
دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت,