آخرین اخبار
ثبت احوال و آمار حیاتی

گرامیداشت روز ملی ثبت احوال در آیین های مختلف


سوم دی ماه، روز ملی ثبت احوال، در قالب آیین های مختلف در سراسر کشور، گرامی داشته شد.

همکاران و همیاران ثبت احوال در سراسر کشور، فرصت روز ملی ثبت احوال را مغتنم دانسته و مراسم متنوعی با هدف معرفی اهداف، ماموریت ها و خدمات ثبت احوال کشور برپا داشتند.

این اقدامات تحت عناوین مختلف به انجام رسید. از جمله سخنرانی مدیران سازمان در نماز عبادی سیاسی جمعه در استانها، حضور در آرامگاه رهبر کبیر انقلاب و تجدید میثاق با آرمان های ایشان، غبار روبی مزار شهدای گرانقدر انقلاب، تشکیل شورای راهبردی جمعیت استان و شورای هماهنگی ثبت احوال، دیدار با ائمه جمعه، دیدار با مسئولین استانی، برگزاری همایش خانواده ثبت احوال، دیدار با پیشکسوتان و بازنشستگان، رونمایی از اسناد هویتی برگزیدگان، برگزاری جلسات با دیگر ارگانهای دست اندرکار در فرآیند ثبت رویدادها و به روز رسانی پایگاه اطلاعات جمعیت کشور.

در کنار مراسم و برنامه هایی که هر ساله در بزرگداشت روز ملی ثبت احوال در سراسر کشور برگزار می گردد برخی استانها برنامه های متفاوتی را به انجام رساندند. از جمله در استان هرمزگان تیم کوهنوردی ثبت احوال هرمزگان به قله نصیری در ارتفاعات گنو صعود نمود مسابقه نقاشی فرزندان کارکنان ثبت احوال هرمزگان نیز برگزار شد. رونمایی از سند زنده یاد کیومرث ملک مطیعی در گیلان، رونمایی از سند زنده یاد منصور پورحیدری در مازندران، نیز از جمله اقدامات قابل توجه بود. همچنین اجرای طرح شمیم خدمت در مراسم نماز جمعه در مصلی الغدیر خرم آباد لرستان، با ارائه خدمات سجلی به نمازگزاران نیز با استقبال چشمگیری مواجه شد.

دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان نیز با هدف افزودن بر غنای جلسات تخصصی که در این ایام برگزار می شود و نیز معرفی ظرفیت های پایگاه اطلاعات جمعیت کشور، اقدام به انتشار دو نشریه نمود. گزارش رصد رویدادهای حیاتی و گزارش توصیفی روند ثبت ازدواج و طلاق.

در این نشریات تلاش شده تا با درج آمار و ارقام در قالب روندها و با استفاده از جداول گویا و نمودارهای مناسب، نمایی کلی از وضعیت جمعیت کشور به نمایش گذاشته شود.

گراميداشت روز ملي ثبت احوال در استان هرمزگان

گراميداشت روز ملي ثبت احوال در استان لرستان

گراميداشت روز ملي ثبت احوال در استان گيلان

گراميداشت روز ملي ثبت احوال در استان هرمزگان


گروه کاربری:          نسخه چاپی
تاریخ ثبت : ۱۳۹۵/۱۰/۲
کلمات کلیدی :