آخرین اخبار
ثبت احوال و آمار حیاتی

بازدید مدیر کل اسبق دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت


شنبه چهارم دی ماه 1395، دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت میزبان محسن نایب حبیب، مدیر کل اسبق خود بود.

نایب حبیب، که دانش آموخته علوم اجتماعی در دانشگاه تهران است، خدمت خود در سازمان را از سال 1355 آغاز نمود. وی پس از تصدی سمت مدیر کلی ثبت احوال استان تهران در سال 1361، از سال 1362 به مدت سه سال تصدی سمت مدیر کل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان را عهده دار بوده است. وی در ادامه سنوات خدمتی خود نیز در سمت‌های مختلف در سازمان مشغول و خدمت خود را در دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی به اتمام رسانیده است.

این بازدید، به دعوت دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت انجام شد. همچنین جهت تجلیل از محسن نایب حبیب و بهره‌گیری از تجارب و دانش وی، نشستی با حضور کارشناسان نیز برگزار گردید. در این نشست، ابتدا محمد باقر عباسی، مدیر کل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی، با گرامی‌ داشت روز ملی ثبت حوال، به خدمات ارائه شده توسط سازمان در یک قرن گذشته اشاره نمود. وی همچنین ضمن تجلیل از خدمات محسن نایب حبیب در دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی، با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از تجربه و دانش کارکنان و مدیران اسبق سازمان، خواستار استمرار ارتباط وی با دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت شد.

در ادامه نشست، مدیر کل اسبق دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی، ضمن بیان بخشی از خاطرات خود، به ضرورت بهره‌مندی از مهارت‌های شغلی در تحقق اهداف سازمانی اشاره نمود و یادگیری گروهی را کلیدی برای دست یافتن سازمان به بالاترین سطوح کارآمدی دانست. وی ضمن اشاره به مشی همیشگی کارکنان سازمان که همواره خدوم و کم توقع بوده‌اند، اعلام داشت با آماده سازي بستر مناسب خدمت توسط مديران و مسئولان سازمان، امکان ارائه هر چه بهتر خدمات توسط کارکنان ثبت احوال فراهم خواهد شد. وی گفت با مشارکت تمامی کارکنان و تقسیم کار هدفمند، می‌توان به اهداف سازمانی دست یافت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع آمارهای جمعیتی پرداخت و اعلام داشت با وجود اهمیت انتشار به موقع آمارهای جمعیتی توسط دفتر، ضروری است به تحلیل و بررسی‌ عوامل زمینه‌ساز مسایل اجتماعی با استفاده از داده‌های ثبتی توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

وی در بخش‌دیگری از سخنان خود به مقایسه جایگاه سازمان ثبت احوال کشور در گذشته و حال پرداخت و گفت ثبت احوال در حال حاضر، نسبت به گذشته جایگاه مناسب‌تری در نظام اجرایی کشور یافته است که این مهم با صدور و بهره برداری کارت هوشمند ملی ارتقاء نیز خواهد یافت.

در ادامه نشست، کارشناسان دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت نیز ضمن خیر مقدم به مدیر کل اسبق دفتر، به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

بازدید مدیر کل اسبق دفتر آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال

 


گروه کاربری:          نسخه چاپی
تاریخ ثبت : ۱۳۹۵/۱۰/۴
کلمات کلیدی :
دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت, دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت, دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت, دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت, دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت, دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت, دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت, دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت, دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت, دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت, دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت, دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت, دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت, دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت,